Przydatne informacje dla kandydatów PDF Drukuj Email

 

Watsu? może być stosowane przez profesjonalistów, w kursie Basic Watsu i Watsu 1 mogą zatem uczestniczyć fizjoterapeuci, rehabilitanci, masażyści, specjaliści odnowy biologicznej.

Osoby nie mające medycznego wykształcenia (anatomia, fizjologia) mogą również uczestniczyć w kursach, jednak w przypadku chęci uzyskania uprawnień terapeutycznych muszą uzupełnić to wykształcenie. Przypadki takie rozpatrywane są indywidualnie.

Watsu? może być również stosowane na użytek domowy, dlatego zapraszamy do udziału w kursach inne osoby zainteresowane tą terapią. Nie ma określonych wymagań dotyczących wykształcenia kandydatów, najistotniejsze są cechy osobowości: otwartość, empatia, chęć niesienia pomocy innym.

 

W kolejnych kursach można uczestniczyć po ukończeniu kursu Watsu 1.

 

Przeciwwskazaniem do udziału w kursie jest zły stan zdrowia. Osoby cierpiące na lęk przed wodą powinny zgłosić taką informację wcześniej.

 

Kursy są bardzo intensywne, zajęcia odbywają się przez cały dzień, w tym średnio 6-8 godzin na basenie, dlatego też osoba chętna na kurs powinna być dobrego zdrowia.

 

W cenę kursu Watsu1 zazwyczaj wliczone jest: zakwaterowanie i pełne wyżywienie uczestnika, wynagrodzenie instruktora, materiały szkoleniowe, DVD, opłata rejestracyjna do rejestru WABA, basen, napoje i przekąski podczas zajęć, opłata klimatyczna (jeśli jest wymagana w danej miejscowości).

Warunki uczestnictwa oraz informacje co jest wliczone w cenę kursu określane są każdorazowo dla danego kursu w PDFie informacyjnym zamieszczonym w dziale Najbliższe kursy.

 

Koszty dojazdu, ubezpieczenia i dodatkowych atrakcji kursanci pokrywają we własnym zakresie.

 

Po zapisaniu się na kurs (zazwyczaj tydzień przed kursem), uczestnik otrzymuje e-mail z informacjami dotyczącymi warunków na tym konkretnym kursie.

 

W trakcie kursów istnieje możliwość zakupu po preferencyjnych cenach książek i przyborów wypornościowych.

 

 

Finansowanie Kursów

W związku z tym, że Watsu Polska jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych istnieje możliwość finansowania kursów przez Urząd Pracy lub inne organizacje po spełnieniu warunków tych instytucji (np. osoby poszukujące pracy).

 

 

Opracowanie: Dorota Stopa.