WATSU International Conference PDF Drukuj Email

 

Które SPA w Polsce posiada Watsu® w swojej ofercie?

W chwili obecnej niestety żadne SPA w Polsce nie zatrudnia certyfikowanych Terapeutów Watsu ani nie oferuje Watsu swoim klientom. Aby to zmienić, Stowarzyszenie Watsu Polska oferuje Watsu® SPA Provider Program, który ma pomóc ośrodkom SPA wprowadzić terapię Watsu do swojej oferty zabiegowej, poprzez doradztwo, szkolenie i certyfikację terapeutów, dostarczenie materiałów promocyjnych i promocję ośrodków SPA. Zapraszamy do kontaktu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
WABA Community Communication Forum 2023

Trzecia edycja CCF, która odbyła się 6 maja 2023r (online) zakończyła się sukcesem organizacyjnym (100+ zgłoszeń z 37 krajów) oraz merytorycznym. Wydarzenie skupiło wielu ciekawych wykładowców prezentujących bardzo różnorodny program. Udział w CCF jest bezpłatny. Zapraszamy do subskrypcji kanału WABA CCF gdzie dostępne są nagrania z obecnej i poprzednich edycji CCF. Następne spotkanie odbędzie się 11 maja 2024r.

 


 

Światowy Tydzień Watsu

Światowy Tydzień Watsu został zapoczątkowany w 2007 roku i odbywał się w dniach od 21 do 28 kwietnia. Każdego roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie w życiu Wodnej Rodziny - każdy instruktor, terapeuta i student Watsu działa na rzecz propagowania wiedzy o korzyściach Watsu wśród społeczności lokalnej. Od 2009r każdy kraj dobiera sobie optymalną datę. W Polsce jest to 18 - 24 maja. Na całym świecie wykonywane są tysiące darmowych sesji, pokazy, prezentacje, wywiady w prasie i telewizji i inne. Podczas Konferencji Instruktorów Watsu w Scansano w październiku 2018 podjęto decyzję o ujednoliceniu daty na całym Świecie. Obecna data Światowego Tygodnia Watsu to 22 - 28 marca 2019r.

 

Ze względu na trudności związane z warunkami klimatycznymi w marcu podczas pierwszej edycji WWW w nowym terminie, Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia podjęło decyzję o powrocie do majowej daty eventu, zgodnie z życzeniem Harolda, aby każdy kraj wybierał optymalną dla siebie datę.

 

Podczas Światowego Tygodnia Watsu można skorzystać z bezpłatnych sesji Watsu oraz wziąć udział w eventach we Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku i innych miastach. W 2021 roku sczególnie skupiamy się na pacjentach, którzy przeszli Covid-19, ich rodzinach oraz pracownikach medycznych zmagających się z pandemią.

Ankieta dla odbiorców

 

{jcomments on}Planowany jest również wykład online nt. Możliwości zastosowania Watsu w rehabilitacji pacjentów Covid-19, przygotowany przez zespól Instruktorów Watsu Polska. Wykład odbędzie się we wtorek 24 maja o godzinie 19. Aby otrzymać bezpłatny dostęp do meetingu Zoom należy zarejestrować się poprzez Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 

 

Światowy Tydzień Watsu w Polsce 2013

 

Światowy Tydzień  Watsu w Polsce 2014

 

Światowy Tydzień  Watsu w Polsce 2015

 

 

 


 

Zjazd Absolwentów Watsu 2022

Zjazd odbędzie się 16 i 17 lipca w Szymbarku. Szczegóły podamy wkrótce.

 

Zjazd Absolwentów Watsu 2021

W dniach 17 - 18 w Kolbuszowej odbył się Zjazd Absolwentów, podczas którego uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem Krzysztofa Miłkowskiego, wymieniać się sesjami,  skorzystać z masażu dźwiękiem mis tybetańskich oraz wynieniać się doświadczeniem i dyskutować na temat rozwoju Watsu w Polsce. Szczególne podziękowania dla Diany Mazurkiewicz za organizację Zjazdu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowa Konferencja Aktywności w Wodzie 45-lecie Terapii Watsu

Termin: 19 - 21 września 2025, Kraków.

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Rozwoju Terapii wodnych Watsu Polska

Europejskie Centrum Watsu

 

Komitet Naukowy:

Dr Anita Kulik, AWF Gorzów Wielkopolski

Dr Marta Kądziołka, AWF Kraków

Dr Ewelina Rosłoniec, AWF Gorzow Wielkopolski

Dr Ertan Tufekcioglu, King Fahd University of Petroleum and Minerals, Dhahran, Saudi Arabia

Dr Duran Arslan, Gelisim Universitesi istanbul, Turkey

 

Komitet Organizacyjny:

Tomasz Zagórski

Krzysztof Miłkowski

Natalia Ozga

 

Tematyka konferencji: terapia Watsu, zastosowanie różnych form aktywności w wodzie w różnym wieku i różnych populacjach, balneoterapia, SPA, odnowa biologiczna i prewencja urazów, terapie i aktywność w wodzie w psychologii i psychoterapii, technologie utrzymania baseny i oszczędności energii, nowe aplikacje w terapiach wodnych, tematy pokrewne.

 

Informacje i kontakt:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

English Version:

 

International Aquatic Activities Conference

Watsu Therapy 45th Anniversary

 

19th - 21st September 2025, AWF Kraków, Poland

 

Organizers:

Aquatic Therapy Development Association Watsu Polska

European Watsu Center

 

Scientifical Commeetee

Dr Anita Kulik, AWF Gorzów Wielkopolski

Dr Marta Kądziołka, AWF Kraków

Dr Ewelina Rosłoniec, AWF Gorzow Wielkopolski

Dr Ertan Tufekcioglu, King Fahd University of Petroleum and Minerals, Dhahran, Saudi

Dr Duran Arslan, Gelisim Universitesi istanbul, Turkey

 

Organizational Commeetee

Tomasz Zagórski

Krzysztof Miłkowski

Natalia Ozga

 

Topics: Watsu therapy, application of different water activities in different ages and populations, balneotherapy, SPA, sports recovery and injury prevention, aquatics in psychology and psychotherapy, technologies for energy saving with pool constructions and maintaince, new application of aquatic therapy.

 

Information and contact: conferencewatsu@gmail.com